Retri Paladin

Nos alapvetően egy retri paladinnak több dologra kell odafigyelnie habár rengeteg dolog fix.

Talent és glyph

Ehez nem sok mindent fűznékhozzá mivel álltalában nagy egyetértés van e téren

Retri talent + glyph

Mint az itt látható a major glyph-ekből csak 2-őt jelöltem meg mégpedíg a következőket:

Glyph of Judgement

Glyph of Exorcism

A harmadik az már egy kicsit érdekesebb mivel ide több mindent lehetett választani:

  • Itt icc-s contentben a leghasznosabb a Glyph of Holy Wrath mivel ezt rendszeresen foglyuk használni ugyanis szinte minden undead.
  • A másik lehetőség nem növelte ugyan a DPS-t azonban ha megnézzük a T10 kettes sett bónuszát amitől a Divine Storm-ot elég sűrűn fogod nyomkodni képbe jön a Glyph of Divine Storm is mert mivel bár a dps-ed nem fog tőle nőni elég szép healt tudsz vele produkálni mely néhány bossfight-on hasznos tud lenni.
  • És itt jön valami amit NE csináljatok mert teljesen felesleges. Az utóbbi időben azt vettem észre hogy egyre több paladinnál látok Glyph of Seal of Command-ot ami a teljesen feleslegesnél is kevesebbet ér ugyanis ha retri paladinnal kimanázod magad és nincs se Arcane Torrent-ed se Divine Plea-d akkor valamit nagyon elbasztál.

Minor glyph-ekhez szerintem nincs mit hozzáfűzni:

Glyph of Sense Undead

Glyph of Blessing of Might mivel álltalában ezt tesszük fel retriként a legtöbbször.

Glyph of Lay on Hands-el szedjünk le egy kevés CD-t dicső lajosunk kezéről.

Cap-ek:

Lássuk akkor hogy miből mennyi kell:

Hit: 8%                                 Mint minden meele kasztnak.

Crit: 33-36%                         33 már elég 36 felett meg már nem érdemes vele foglalkozni

STR: Minden mennyiségbe     Fő statunk ebből profitálunk legtöbbet

expertise: Nem kell rá túl nagy hangsújt fektetni 25-30 az már elég lessz

haste: Nem kell foglalkozni vele. Gear-ből fogsz eleget kapni

Gear/gem/encsa:

A Gear-eléssel nem nagyon kell figyelni a lényeg hogy strengt-es legyen a többi ugyis adott. Bár előfordulhat hogy amíg nincs meg a crit cap addíg egy agi-s polearmal vagy neck-el jobban járhatunk de amint megvan anélkül a crit utána már csak felesleges.

A Gemelésnél:

Pirosba: STR

Sárgába: Ha csak egy slot van és az sárga akkor mehet crit de ha megvan a cap akkor STR

Kékbe: Alapvetően kell 2 kék gem meta miat így egy kékbe kerüljön egy 10 STR + 15 stam-os a többibe mehet STR

Prismatic: Ha nincs akkor is lesz mivel övjukasztóval lehet csinálni +1 jukat az övbe az ugyis prismatic lesz ugyhogy ide kerülhet a + 10 all stat-os ami a kék (lila) gem-el proccoltatja a meta gemet is.

Meta: 21 crit + 3% crit dmg

Encsa:

Head: Ebon blade repus (50 AP + 20 crit)

Shoulder: Sons of hodir repus (40 AP + 15 crit)

Back: Ha nincs meg a crit akkor agi-s ha megvan akkor haste-s

Chest: 10 all stat

Bracer: 50 AP

Hands: 44 AP

Waist: BS-es övjukasztó

Legs: LW-s 75 AP + 22 Crit

Feet: Ha nincs meg a crit vagy a hit akkor mehet rá icewalker de ha megvan akkor 32 AP

Fegyóra: Berserking vagy ha valami problémád lenne vele akkor Massacre

 

Rota

Nos itt azért alapvetően nincs sok dolgunk az alap rota az ugy néz ki hogy: Judgement of Wisdom->Crusader strike->Divine storm->Consecration->Exorcism

Ezután gyakorlatilag azt nyomod amiről épp lejön a CD, ha többről is egyszerre jön le akkor ugyan ebben a prioritásban nyomod öket.

Valamint van pár dolog ami módosít egy kicsit:

  • Ha mana hiányod van valamiért ami igen csak ritka akkor a consecration-t kihagyod mivel mana érték arányban ez a legrosszabb így ha kihagyjuk akkor manát spórolunk a lehető legkevesebb DPS kieséssel.
  • Ha undead-ek az ellenfelek akkor Holy wrath mindíg legyen CD-s.
  • Ha kivetted frostból a libram-ot akkor Crusader strike lesz az első.
  • Ha megvan a T10 kettes settbónusza akkor Divine Storm lesz az első még a frostos librammal is. Ilyenkor a divine storm mindíg legyen CD-s kivéve ha az aktuális taktika másképp nem kívánja mint pl.: Saurfang.

Seal és CD-k:

2 féle Seal-t használunk mint retri paladin:

Corruption: Egy célpontra DoT és utésenként is + sebzést ad. Bossokra ez az alap ha csak nincs 3 boss melyet egyszerre egy helyen kell ütni. Még Twin Valkyre-ön is ezt használjuk mivel így éri meg

Command: Több célpontra mivel az aktuális célpontunk mellett 2 másikra is a meele sebzésünk egy részét holy dmg-ben rásebzi így gyakorlatilag több célpontot ütünk. Figyelem a +2 célpontot random jelöli ki.

CD-kről röviden annyit hogy az összeset egyszerre éri meg a két seal-től függően a következő képpen:

Corruption: Várjuk meg míg a célponton felstackel 5-ösre és csak utána CD-zünk

Command: Itt ugyan nem kell megvárni hogy stack-eljen de mived rajtunk olyan dolgok vannak amik stack-elve erősítenek mint pl. a frostos libram így ezeket figyelembe véve célszerű akkor el CD-zni amikor ezek is elérik a maximális stack-et

Itt jegyezném meg hogy egyes taktikák megkövetelik hogy egy bizonyos időben CD-zünk el így figyeljünk arra hogy ha egyszer elnyomjuk akkor lejárjanak róluk a CD-k és így akkor is tudjuk majd őket használni amikor kellenek. Nem nehéz ugyanis az Avenging wrath-on kívül csak a trinket(ek) van(nak) és ezek többsége is 2 perces szóval könnyű őket időzíteni.

 

Judgement és a buffok használata:

Alapvetően 3 féle judgementet tudunk nyomni:

Light (gyógyít), Wisdom (manát tölt), Justice (target sebességét csökkenti és egyéb hatásokkal jár)

Mi mindíg a Wisdomot használjuk. Ne használjunk light-ot kivéve ha nincs Paladin heal és másik paladin nem használja. Mindíg a Holy Paladinnak van elsőbsége a Light-al mivel az övé erősebb. Ha egy Holy paladin nem használja akkor figyelmeztessük rá mivel az övé nem csak erősebb de haste-t is kap belőle ami neki elengedhetetlen.

Buffolás... Nos az egyik legsarkallatosabb pont így a következőket mondanám:

Először is még minden elött töltsd le a Pally power-t ami jelentősen megkönnyíti a buffolást neked és a többi paladinnak is.

Másodszor próbáljuk meg betartani az a rendszert hogy prot sanctu-t oszt a holy wisdomot és a retri might-ot ezen felül ha van még pala akkor kingset bár ettől egy kicsit el szoktunk térni de ami a lényeg hogy addon legyen letöltve a töbit a raid leaeder ugyis megmondja.

 

Egyéb hasznos spellek:

  • Repetance: Bealtat egy célpontot 1 percig (pvp-n csak 6 sec) vagy ameddíg sebzést nem kapnak. nagyon hasznos tud lenni ugyanis 20 yard-ra lehet elnyomni így használható pl arra is hogy egy cast-ot megszakítson egy távolabbi ellenfélen.
  • Cleanse: Le tudunk szedni vele 1 poison,disease vagy magic debuffot magunkról vagy társunkról hasznos képesség. Egyes bossfight-okon megéri gyorsgombra rakni
  • Arcan torrent: Nos ez több funkciós. Először is visszatölt egy kevés manát másodszor területen meg tud szakítani bizonyos varázslatokat ezeket ki kell tapasztalni.
  • Divine plea: Ez egy hosszútávú manavisszatöltő hasznos ha valami elszívta a manádat de ha van bőven akkor ne nyomogasd mert bármikor szükség lehet rá.
  • Aura mastery: 6 másodpercre megnöveli az aurád erejét 100%-al így ha bizonyos instákban neked mondjuk resist-es aurát kell nyomnod akkor ezt megfelelően időzítve ez is lehet egy kisebb védelmi CD.
  • Hand of Reckoning: Taunt. Ne használd csak ha a helyzet feltétlen megkívánja pl ha egy add vagy a boss épp a heal-t üti vagy felé tart és a tank nem tud mit csinálni.
  • Turn Evil: Ezt is lehet használni bizonyos helyzetekben. Undead és demon ellenfeleket fear-el el területen. Feleslegesen ne használjuk... Nem szeretik.
  • Sacred Shield: ez egy minimális védelmet nyúlyt lehetőleg mindíg legyen rajtunk ha raidsebzésre lehet számítani
  • Lay on hands: "Lajos kezét" Arra lehet használni hogy megmentsünk vele valakit ugyanis a célpontra annyit gyógyít aminnyi a te max HP-d.
  • Hand of Salvation: Ha nagyon nagy az agro-nk akkor ezt elnyomva csökketnthetjük a tankokra nehezedő nyomást.

Nos nagyjából ennyi lenne de ha mások javasolnak valamit akkor természetesen mérlegelnünk kell azt a lehetőséget is minekután ez nem szent írás csak tapasztalatok után levont következtetések.

                                                                                                                                                                                           By Lital