HUNTER

 

Tartalom:

 

1) Választható fajok

2) Aspect-ek

3) Fontos képességek

4) Talentek

5) Glyph-ek

6) Pet

7) Rota

8) Gear

9) Gemelés, enchantok

10) Macro, addonok

11) Profok

12) Raidelés

 

A leírás nem lett rövid, ellenben hosszú lett. Raidelés (elsősorban ICC) szempontjából fontos dolgokat igyekeztem összeszedni.

 

1) Választható fajok:

Orc: ha dps karaktert kezdesz és az adott kaszt lehet orc, mindenképp érdemes azt választani a racial képessége miatt, ami attack powert illetve spell powert ad. Emellett egy passzív képesség megnöveli kis mértékben a pet sebzését.

 

Troll: szintén jó választás dps karakternek, hiszen a racial-ja – ugyan rövid időre – haste-t ad. Amennyiben bow-ot (íjat) használunk, akkor +1% krit esélyt is kapunk.

 

Bloodelf: faji képessége a szakítás mellett 6% manát tölt vissza, aminek igazán akkor veszi hasznát az ember, ha nincs manatöltős buff a raidben. Ezzel igazából annyit nyersz, hogy pár másodperccel kevesebb ideig kell használnod az Aspect of the Vipert.

 

Tauren: nagyobb és szőrösebb, mint a másik három faj, különösebb előnye nincs. Több hp-ja van, tud egyet dobbantani, utóbbinak ritkán fogod hasznát venni.

 

2) Aspect-ek:

Aspect of the Beast: melee attack powert növel a hunternek és a petjének. Raid szituációban felejtős, nálam kint sincs az actionbaron.

 

Aspect of the Dragonhawk: ötvözi a korábban tanult Aspect of the Hawk és Aspect of the Monkey tulajdonságait. Tehát egyszerre ad ranged attack powert és dodge esélyt. Raidelésnél ez az alapvetően használandó aspect.

 

Aspect of the Cheetah: megnöveli a mozgási sebességed, viszont ha sebződsz, akkor dazed-el. Ha pl. Deathbringernél téged üldöz az egyik add, még akkor sem érdemes vele trükközni ezzel, mert bármikor jöhet egy lag, megüt az add, te lelassulsz, a boss kap blood powert, előbb lesz mark, rosszabb esetben meg is halhatsz.

 

Aspect of the Pack: ugyanazt csinálja, mint az Aspect of the Cheetah, annyi változással, hogy ez 40 illetve 55 yardon belül mindenkit begyorsít. Bosson semmiképp sem ajánlom, leginkább két boss illetve a trash-csoportok közötti gyorsabb haladásra alkalmas.

 

Aspect of the Viper: a mana visszatöltős aspect, amire ha jó a raid összeállítás, ritkán lesz szükség. Ad egy alap manaregent, ami 3 másodpercenként ad manát és minden egyes sebzésre is ad egy bizonyos mennyiséget. Magyarul elég gyorsan vissza tud tölteni komoly mennyiségű manát, de ennek ára van: ezalatt 50%-al lecsökken a sebzésed. Akkor érdemes és kell használni, ha nincs a bosson Judgement of Wisdom, ami 100-asával tölt manát minden egyes ütésre/lövésre. Amennyiben van ilyen Judgement, akkor a Viper-t nem kell használni szinte sosem.

 

Aspect of the Wild: nature resistance-t ad. Ha jó a raid setup, akkor erre sem lesz szükség. Amennyiben nincs pl. sámán, akkor a nature res totem helyettesítésére alkalmas.

 

 

3) Fontos képességek:

Direkt van egy külön menüpont, ami a különféle képességeket taglalja a „Rota” menüponton kívül. Hunterként nem csak dpselni lehet, de van jó pár egyéb képesség, amivel támogathatod a társaidat illetve mentheted a saját bőröd.

 

Concussive Shot: 4 mp-re lelassítja az célpontot. Bizonyos bossokon addok kezelésére kiválóan alkalmas.

 

Deterrence: deflect-el minden bejövő sebzést néhány mp-ig. Ha lehúzod a boss-t és nincs épp Feign Death-ed akkor életet menthet. Bizonyos bossokon egy-egy nagyot sebző dolog levédésére is alkalmas.

 

Disengage: nagyon ajánlom akár gyorsgombra is kirakni. Pl. Sindránál életet menthet, amikor is odaránt mindenkit magához és ki kell futni. Ilyenkor egy gombnyomással „lőtávolon” kívülre ugrasz, ez főleg akkor hasznos, ha pl. gyengébb a géped és gyakran lagolsz. De bármilyen más aoe-ből való kimászásra alkalmas.

 

Explosive Trap: trashen kiváló térdps-elési lehetőség Volley-val (lásd később) együtt. Ajánlott előtte a Misdirection használata.

 

Feign Death: nullázza az aggródat. Ha lehúzod a bosst, akkor ez lehet az (egyik) életmentő képességed.

 

Frost Trap: AoE lassítás, bizonyos bossokon és trasheknél hasznos. Lelassít mindent, ami a hatósugarában van, így ha el is kószál valami a tanktól, akkor legalább lassan teszi.

 

Master’s Call: a targetedről leszedi a lassítást. Pl. Sindránál ez szintén hasznos lehet, a Frost Breath-ektől lelassított tank dolgát könnyítheted meg.

 

Misdirection: bossokon cd-ről cd-re kell nyomni gyakorlatilag. Igaz, hogy csak 3 mp-ig van fent a buff, de elég szép aggrót rá lehet lőni az aktuális tankra. Mivel mostanában eléggé ismeretlen fogalom az aggroidő, ezért érdemes használni.

 

Scare Beast: 1 beast típusú mobot tudsz vele fearelni. Addok cc-zésére kiválóan alkalmas, pl. Deathbringeren.

 

Tranquilizing Shot: enrage illetve magic effectet szed le. Enrage-t hunteren kívül egyedül a rugó tud szedni ha jól tudom, ezért is hasznos, ha kint van actionbaron. Pl. LK-n Horror-okról az enrage-t illik leszedni.

 

Volley: szintén térdps-elésre való, Explosive Trap-el együtt igen hatékony. Ajánlott előtte a Misdirection használata.

 

 

4) Talentek:

 

Beast Mastery: nevéből adódóan az egyedüli talentág, ami a peted sebzésének jelentős növelésére megy rá. Emellett lényeges a plusz haste, amit kapsz talentekből, ez az egyedüli lényeges dolog, ami a hunter sebzését növeli. Elméletben a három ág közül ezzel érhető el a legkisebb dps. A pet itt az összes sebzésed felét adja nagyjából, tehát nagyon kell rá vigyázni.

 

Marksmanship: szerintem ez a legjobb talentág raidelésre. Ad 10% attack powert a raidnek, tudsz vele szakítani és nagy dps érhető el vele. Elsősorban fizikai sebzést okozol vele, ezért nagyon jó gearben, amikor sok az armorpenetration-od, akkor ez a talentág a nyerő.

A pontelosztás a következő:

 

Survival: hasonlít a marksman ágra, néhány változtatással. A fizikai része a dpsnek lecsökken, viszont cserébe fire és shadow sebzések jönnek a képbe. Utóbbiak sebzésére nem hat az ellenfér armor-ja, tehát sokat lehet velük sebezni. Nem túl jó gearben, pl. a kezdeti rhc-zgatáshoz ez a talentág is alkalmas. Nagyon jó gearben viszont, a már említett armorpen miatt nem tudod maximálisan kihasználni annak előnyeit (nem fizikai sebzések).

 

Lényeges változás, hogy a 3% hit-es talent nincs kirakva marks-on, így nagyjából 100-al több hit rating kell gear-ből.

 

 

5) Glyph-ek:

Van néhány szerintem kötelező glyph, és néhány úgymond választható.

3 major, 3 minor lehetséges.

 

Kötelező major glyphek:

Glyph of Steady Shot: tiszta sor, +10% sebzés a Steady Shot-ra, ha fent van a Serpent Sting, márpedig fent van.

 

Glyph of Serpent Sting: megnöveli a stinged időtartamát és a sebzését is. Marksmanon ez sokat számít, hiszen a Chimera Shot sebzésének egy része nagyon is függ a Serpent Sting-től. Survivalon annyi könnyítés, hogy pár mp-el később kell újraraknod a stinget, hiszen nincs ami frissítse.

 

Glyph of Explosive Shot: SURVIVAL talenten ez lehetne a harmadik major glyph.

 

Választható major glyphek:

Glyph of the Hawk: az Improved Aspect of the Hawk talented által nyújtott haste-t növeli meg 6%-al. SURVIVALON ez ugye kilőve, hiszen nem jut pont a szóban forgó talentre.

 

Glyph of Kill Shot: 15 mp-ről 9 mp-re csökkenti a cd-jét. Ez gyakorlatilag + 1 Kill Shot-ot jelent pl. Deathbringeren.

 

Minor glyphek:

Glyph of Feign Death: lecsökkenti a cd-jét 5 mp-el. Amennyiben baromi nagy az aggród (már pedig jó gearben nagy) és emellé még bénább is a tank (ami szintén nem ritka), akkor ez akár életet is menthet.

Glyph of the Pack: megnöveli az Aspect of the Pack hatótávolságát 40-ről 55 yard-ra, szerintem hasznos.

Glyph of Mend Pet: amikor gyógyítod a peted, akkor kis mértékben növeli a happiness-ét.

 

Emelett van még másik 3 féle minor glyph, igazából a FD-s és a Pack-os szerintem, ami mindenképp kell.

 

6) Pet:

 

Rengeteg féle pet létezik, mindnek van valami speciális képessége.

Alapvetően 3 féle pet kategória van:

  • Tenacity – tank petek: főleg solozásra, fejlődésre jók

  • Ferocity – dps petek: raidekre

  • Cunning – pvp petek: pvp-re

 

Raidekre tehát mindenképpen a Ferocity ágról érdemes petet választani. A választás mindenképpen a Farkasra (Wolf) essen. A műveletlen csapattagok úgyis le fogják kutyázni, de ezzel nem kell foglalkozni.

A farkasnak van egy Furious Howl képessége, ami attack powert ad neki és a gazdájának is. Továbbá van egy Call of the Wild képessége is, ami 10% attack powert ad szintén petnek és gazdájának. Semelyik más pet nem tud ilyeneket, ezért is jó raidekre.

 

Fontos odafigyelni a pet happiness-ére.

Ha a peted él és virul, akkor a happiness a zöld állapotban, tehát happy marad. Ilyenkor 125%-os sebzést okoz.

Viszont néhány halálozás után a pet-nek is megy el a kedve az egésztől, ilyenkor már nem olyan boldog és átmegy a sárga, mondjuk úgy semleges állapotba. Ilyenkor 100% sebzést okoz.

Ha még többször meghal, akkor már a piros, tehát szomorú állapotba kerül. Ilyenkor még kevesebb sebzést okoz. Régebben még akár szó nélkül el is hagyott, ami nem volt annyira vicces.

Tehát, legyen nálad elegendő táp a peted számára: farkas esetében hús (meat). Ha bármiért elmozdul a zöld tartományból, Feed Pet-el illik megetetni, ilyenkor ismét happy lesz.

 

Talentnek valami hasonlót érdemes összerakni (16 talentponthoz 80-as szintű pet szükséges):

 

 

Pet actionbaron érdemes automatára tenni néhány képességét: Bite, Rabid. Ezt úgy érheted el, ha jobbklikkelsz az adott képesség ikonjára. A Growl-t pedig raideken hanyagolni kell, nem mintha a pet le tudná aggrózni a célpontot, de fölösleges focus kidobás.

A Furious Howl és a Call of the Wild benne van a lentebb megtalálható dps macro-ban.

 

 

7) Rota:

 

Elsőként a Marks talent rotáját írom le, mivel az lesz az elsődleges raid dps talent.

 

  1. Hunter’s Mark: akár bossfight előtt is felrakhatod.

  2. Serpent Sting: fontos képesség, hiszen a Chimera Shot sebzésének egy része ebből adódik. Jó esetben ezt egyetlen egyszer, a fight elején kell felraknod. Utána a Chimera Shot fogja frissíteni.

  3. Chimera Shot: a legnagyobbat sebző képességed, 10 mp cd-vel.

  4. Aimed Shot: szintén elég nagyot sebez és healfelező effekt-el bír, 10 mp cd-vel.

  5. Steady Shot: az egyetlen castolandó képesség. Ezzel töltöd ki azt az időt, amíg a Chimera és Aimed Shotok cd-sek.

  6. Silencing Shot: global cd közben is lehet nyomni, amikor épp nem cd-s. Nem nagy sebzés, de sok kicsi sokra megy.

 

Tehát a rota a következőképpen néz ki:

Mark – Sting – Chimera – Silencing – Aimed – 4 db Steady. (BL, Rapid Fire, Poti stb alatt 5-6 is lehet)

Aztán indul újra, természetesen Sting nélkül.

 

Még egyszerűbben fogalmazva: lődd a Chimera-t és Aimed-et cd-ről cd-re, két cd között pedig Steady Shot, amennyi kifér.

 

Arcane Shot nem szerepel a rotában, azonban nem érdemes teljesen száműzni az actionbarról. Mozgás közben, amikor úgysem lehet Steady-zni és minden más cd-s, nyugodtan lehet használni, pl. Festergut-nál, amikor spórával/spórához kell rohangálni.

 

 

Survival talenten kicsit változik a dolog. Itt ugyanis nincs Chimera Shotod, cserébe van Explosive Shot, aminek csak 6 mp a cd-je. Ez egy mini DoT, 3 mp-ig van a célponton és minden másodpercben sebez.

Továbbá van Black Arrow-od, ami egy cd-n van a trapekkel. Ez egy DoT és megnöveli a célponton az általad bevitt sebzést.

Itt viszont az Arcane Shot-ot le is lehet venni az actionbarról, mivel egy cd-n van az Explosive Shot-al.

 

Tehát a rota:

Mark – Black Arrow – Sting – Explosive – Aimed - Steady

Innentől pedig hasonló a történet: cd-ről cd-re Explosive Shot és az Aimed Shot, köztük Steady Shot.

 

Ugyanakkor figyelni kell arra, hogy a Sting és a Black Arrow lejárnak, azokat is újra kell rakni.

 

A másik fontos dolog pedig a Lock and Load. Ez Black Arrow sebzésre fog bekapcsolni egy bossfighton: lényege, hogy 3 db Explosive Shotot tudsz ellőni cd és manaköltség nélkül.

Persze ezt sem lehet ész nélkül. A helyes kivitelezés: 1. Explo – 2 mp-t vársz – 2. Explo – 2mp-t vársz – 3. Explo.

 

Amint jön az „elcédézés” ideje, akkor érdemes rányomni a dps macro-ra (lásd a macro, addonok menüpontnál), ami a legfontosabb cd-ket aktiválja egyszerre.

 

Miután az első Rapid Fire lejárt (15 mp), akkor kell egy Readiness (nulláz minden cd-t, a pet cd-it nem) és ismét a dps macro.

 

Így egy 40 mp-es BL alatt a saját cd-idet is végig tudod pörgetni, kihozva így a lehető legtöbb dps-t a karakteredből.

 

Ha már van olyan képességed, ami kihoz combatból (hacsak egy pillanatra is), érdemes kihasználni. Ugyanis combatban, tehát 1 bossfight alatt 1 potit tud használni a legtöbb kaszt. Tehát az első elfogyasztott poti után ajánlott egyből FD-t nyomni. Hiszen ilyenkor 1 perc cd kerül a potira és egy fight alatt akár 3 potit is megihatsz.

Ez lehet akár 3 haste poti vagy ha nagyon fogy a manád, akkor 3 mana poti.

További haszna ennek a technikának az aggród folyamatos nullázása, így nem valószínű, hogy lehúznád a boss-t.

 

 

8) Gear:

 

Minden olyan mail és esetleg leather item jó hunternek, ami ad: stam – agility – intellect – attack power – crit rating – hit rating – armor penetration – haste rating. Természetesen olyan nincs, ami mindet adná, de ezek azok a statok, amik szóba jöhetnek.

Tehát pl. csak azért mert az Arcane Shot arcane sebzést okoz, attól még nem lesz jó a spell power.

 

Ami mindenképpen kell az 8 % hit rating: az összejöhet úgy, hogy 5% gearből + 3% talentből. Tehát durván 160 hit rate + a talent. Ha szükséges, akkor gemelj is hit ratinget, mert rendkívül fontos. Lehet akár 20.000 ap-d is, ha nem találod el a célpontod akkor nem mész vele sokra.

 

Haste rating: habár hatással van a Steady Shot-ra és az Auto Shot-ra is, nem érdemes rá gemelni. Persze nem baj, ha van valamennyi haste-d, de kimondottan haste-s itemet vadászni nem érdemes.

 

Armor penetration: ahogy erősödik a geared, úgy egyre több armorpened lesz. Nagyon gyenge gearbe elvileg nem éri meg rágemelni. Ezt korábban már az okosok kiszámolták agi vs. armorpen összehasonlítások keretein belül.

A lényeg, hogy csak gearből, gemelés meg minden nélkül nagyjából 700-800 armorpen szükséges, hogy jobban megérje, mint az agility.

Miért is van ez? Az alábbi két linken olvashatsz bővebben róla angol illetve magyar nyelven:

https://wow.joystiq.com/2010/03/15/scattered-shots-marksman-102-the-armor-pen-years/

 

https://wow-hunter.blog.hu/2010/06/09/a_nagy_kerdes_agi_vagy_arp

 

Tehát, ha van 800 armorpened, akkor már van olyan szintű geared is mellé, amin van 17-20 socket. Ez ugye 17-20 x 20 armorpen, tehát 340-400. Erre jön még rá a Hearty Rhino kaja (40 armorpen) és két elixir – Elixir of Armor Piercing (45 armorpen) és Elixir of Mighty Thoughts (45 intellect).

Így mindennel együtt összejön 1225-1285 armorpen, ami durván 90% körüli. 1400 a plafon, szóval a 90%-al már elég szép dps-t lehet tolni.

Mivel agiról gemelsz armorpenre, így alapból veszítesz 340-400 agility-t, tehát attack powert és egy kevés krit százalékot.

A magasabb armorpen miatt viszont a fizikai sebzéseid aránya meg fog nőni, pl. Auto Shot, Chimera Shot.

A nem fizikai alapú sebzések aránya pedig lecsökkent: Chimera Shot Serpent Sting része illetve a Volley sebzése.

 

Külön-külön nem írom le, mit honnan lehet beszerezni, csak néhány tippet osztanék meg.

 

Setek:

Kezdésnek Emblem of Triumph-ból ki lehet venni 4 db T9-et illetve gyakorlatilag mindent EoT-ból. A 4 db T9-et úgy érdemes összehozni, hogy vagy a fejes vagy a vállas nem T9, arra a helyre a 245 itemleveles non-set EoT-os verziót javaslom.

 

Amint lehetőséged van rá, ajánlom kivenni 2 db T10-et. 120 Emblem of Frost-ból ki lehet venni a kezest és a vállast. Ugyanis a 2-es t10 bonusz komoly dps növekedést jelent.

 

2 db T10 és 2db T9 rendkívül jó párosítás lesz, még ICC-ben is.

Egészen addig, amíg ki nem veszel még 2 db T10-et. A 4-es bonus igaz, hogy ritkán procol, de akkor +20% attack powert ad.

 

A Tt10-ek közül a nadrágot NEM érdemes kivenni, hiszen az haste-s. Jobban jársz a craftolt gatyával vagy azzal, ami Deathwhisper-ből esik ICC25-ön, mert ezek armorpenásak.

 

Trinket: A Triumph-ból vehető hit ratinges trinket jó lesz egy darabig. Use-os ugyan, ami számottevően gyengébb, mint egy chance on hit-es, de a semmitől jobb.

Továbbá ajánlom a Darkmoon Card: Greatness-t, természetesen az agility-s verziót. Habár csak 200-as itemlevelű, de simán lepipál más, nagyobb itemlevelű és gs-ű trinketeket.

Semmiképp se ajánlom az Emblem of Frostból kivehető Herkuml War Token-t. Haste-t ad, ami önmagában nem gond és a felstackelhető 340 attack power is vonzó, de... Az említett Greatness trinket is jobb ennél.

 

Fegyverek: értelemszerűen kell egy jó ranged fegyver, legyen az bow, gun, crossbow, igazából mindegy. Ettől függ nagy részben az általad produkált dps, hiszen a ranged fegyvered meghatározza minden lövésed sebzését.

 

Két kezedbe lehet akár kétkezes is vagy két db egykezes.

 

9) Gemelés, enchantok:

 

Mint mondtam, amíg nincs meg csak gearből a 800 armorpen, addig lehet mindenhova agility-t rakni.

 

Tehát színek szerint:

Meta: 21 agi + 3% crit dam - Relentless Earthsiege Diamond. Ahhoz, hogy jó legyen a bonus, kell 1 piros, 1 kék és 1 sárga gem is.

Piros: 20 agility – Delicate Cardinal Ruby, később 20 armorpen – Fractured Cardinal Ruby.

Kék: 10 allstat – Nightmare Tear.

Sárga: 20 hit rating – Rigid King’s Amber vagy 10 agi + 10 krit – Deadly Ametrine.

 

Enchantok:

 

Head: Arcanum of Torment – Ebon Blade revered

 

Shoulder: Lesser/Greater Inscription of the Axe – Sons of Hodir honored/exalted; vagy Master’s Inscription of the Axe - Inscription

 

Back: Enchant Cloak – Major Agility; vagy Flexwave Underlay – Engineering; vagy Swordguard Embroidery - Tailoring

 

Chest: Enchant Chest – Powerful Stats

 

Bracer: Enchant Bracer – Greater Assault; vagy Fur Lining – Attack Power - LW

 

2H weapon: Enchant 2H Weapon – Massacre

 

1H weapon: Enchant Weapon – Superior Potency vagy Accuracy, ha nincs meg a hit rate

 

Ranged Weapon: Heartseeker Scope – Engineering

 

Hands: Enchant Gloves – Major Agility; vagy Precision, ha nincs elég hit rating; vagy Hyperspeed Accelerators - Engineering

 

Legs: Icescale Leg Armor – Leatherworking

 

Feet: Enchant Boots – Superior Agility; vagy Icewalker, ha nincs meg a hit rate

 

Ring: Enchant Ring – Assault, ha encsás vagy

 

 

10) Macro, addonok:

 

Dps macro (BL esetén):

/cast rapid fire

/cast call of the wild

/cast furious howl

/cast kill command

/use potion of speed

 

Bele lehet rakni persze faji képességeket: Blood Fury, Berserking.

Illetve use-os trinketeket is, ebben az esetben „/use 13” és/vagy „/use 14” (idézőjelek nélkül) parancsokkal bővül a macro.

 

Misdirection macro:

/target aktuális main tank neve

/cast Misdirection

 

Vagy kirakhatod focus-ba a tankot, akkor így módosul a macro:

Először kijelölöd a tankot és a „/focus” (ismét időjelek nélkül) paranccsal kirakod focusba.

/cast [target=focus] Misdirection

 

Az adott raid alkalmával így érdemes nekiindulni egy bossnak: misdir a MT-re, target a bosst és mehet a dps.

 

 

Addonok:

 

Cooldowns: mutatja minden képességed cd-jét.

DrDamage: megmondja hány % a hit esélyed, mennyi attackpower, krit stb. kell +1% dps eléréséhez és még sok minden mást is.

PowerAuras: bármi, ami procol, azt be lehet itt állítani, hogy valami látványos effekt és hang kíséretében jelezze neked a képernyő közepén kb.

Quartz: megváltoztatja a cast bart, mutatja a weapon swinget.

Xperl: átalakítja a raid és party frameket illetve a célponton a saját debuffjaidat jobban láthatóvá (más szóval nagyobbá) tudod tenni.

 

 

11) Profok:

Kettő db fő profession-t és akár mindhárom másodlagos profot megtanulhatod a karaktereddel.

 

Herbalism: gyűjtögető prof – egy heal over time képességet ad, ami nagyritkán életet menthet.

 

Mining: gyűjtögető prof – ad valamennyi staminát, ami inkább tankoknak jó.

 

Skinning: gyűjtögető prof – ad valamennyi kritet, ami egy kis dps növekedést jelent.

 

Gyűjtögető profokból tehát gyakorlatilag semmi plusz dps-t nem tudsz elérni. Ettől függetlenül nem egetverően nagy baj, ha ilyened van.

 

Alchemy: minden általad is elkészíthetó elixir, flask időtartama duplázódik, tehát egy Flask of Endless Rage 2 órán át van rajtad, 1 helyett. Emellett lehetőséged van Crazy Alchemist’s Potion-t fogyasztani, ami gyakorlatilag mana poti és healing poti az egyben.

 

Blacksmithing: kettő db plusz socket, bracerre és handsre. Ez jelenthet plusz 40 agility-t, armorpent pl.

 

Engineering: elsősorban a hands-re rakható gyorsító enchant éri meg, ami néhány mp-re ad haste-t és a cd-je is elég rövid. Emellett számos más hasznos dologgal tudod támogatni a csapatod: javító robot, postaláda, bicska.

 

Inscription: shoulder-re rakható enchant, ami erősebb, mint bármelyik repus.

 

Jewelcrafting: saját magadnak csinálhatsz gemet és lehetőséged van 3 Dragon Eye gemet tenni a gearedbe. Ezek pl. 20 helyett 34-et adnak egy statból.

 

Leatherworking: saját magadnak tudsz mail illetve leather cuccokat csinálni vele. Továbbá bracer-re lehet rakni vele attack power-es encsát, ami az elérhető legjobb bracer enchant.

 

Tailoring: habár a tailoring-gal előállítható dolgok kb 99%-a inkább a clothosoknak jó, mégis van egy dolog, ami miatt megéri fizikai dps karakternek is. Ez pedig a Swordguard Embroidery, ami egy back-re tehető enchant, és 400 attack powert ad 15 mp-re.

 

Népszerű páros pl. BS és JC, mivel úgy lehet 3 erősebb gemed és pluszba 2 socketed, de a tailoringes backenchant illetve az engis gyorsító is elég jó.

 

Másodlagos profok: akár mindhármat is kitanulhatod:

Fishing: foghatsz vele hozzávalókat Cooking-hoz.

 

Cooking: saját magadnak is tudsz vele kaját csinálni pl. a már említett Hearty Rhino-t illetve Fish Feast-et csinálni és lerakni a csapatnak.

 

First Aid: kis valószínűséggel még életet is menthet.

 

 

12) Raidelés:

Hunterként raideken számos dologra érdemes odafigyelni.

 

Megfelelő aspect: nem leszel túl népszerű, ha bosson vagy akár trashen is Aspect of the Pack-al mászkálsz. Továbbá az se túl szerencsés, ha véletlenül Viper maradt benyomva és úgy dps-elsz a bosson aztán csodálkozol, hogy gyenge a dps-ed.

 

Elegendő lőszer: elég kellemetlen tud lenni, ha kifogysz lőszerből. Érdemes magadnál tartani minimum 10.000 db-ot, ez általában egy 12/12-es ICC-re bőven elég. Továbbá ajánlom a többi lőszert elküldeni magadnak postán és ha már kevés van nálad, kérni a csapattagoktól postaládát.

 

Flask, poti, elixir, sima kaja és pia, buffos kaja: profokkal, klánon belül vagy akár AH-n is beszerezhető minden. Amennyiben agility-re vagy gemelve, akkor elég egy flask és valami kaja, viszont armorpennél már két féle elixir és egy teljesen más fajta kaja is kell, erre érdemes figyelni. A buffot adó kaján kívül érdemes magadnál tartani „sima” vendoros kaját és innivalót is, kajából lehetőleg húsfélét, ami egyszerre jó neked is meg a petednek.

 

Kötelezően előírt addonok:

  • DBM, hogy lásd mikor jön valami egy-egy boss részéről;

  • EPGP és EPGP Lootmaster, hogy részesülhess a lootból.

  • TS: kommunikáció, hogy tudd mikor „pörögjön a dps” és ki mikor fagy ki. Na meg persze a taktikák ismertetése is szóban zajlik, szóval ha nem is beszélsz, legalább hallgasd a többieket.

 

Egyéb profos hasznos dolgok: ha másodlagos profjaid is vannak, akkor az inventory-d fele gyakorlatilag azokkal lesz tele.

Ezért pl. ha már engit választottál, akkor illik magaddal vinni bicskát, javítórobotot, postaládát is. Előbbivel fel lehet éleszteni egy csapattagot, utóbbival pedig időt lehet spórolni, hiszen nem kell pl. elugrani Dalaranba, hogy kivegyél valamit a postaládából.

Ha meg van cooking-od, akkor már érdemes magaddal vinni Fish Feast-et, vagy jelezni, hogy te le tudod rakni.

 

Thenakedgun